מפתח אפליקציות

בהיבטים רבים, מפתח אפליקציות דומה למהנדס תוכנה מכיוון שהם פועלים ועובדים בתחומים משיקים הכוללים אינטגרציה עם חומרה, מתלבטים בסוגיות מסורתיות של אבטחה, ביצועים, אמינות ומגבלות אחסון. עם זאת, על פי עבודות אקדמיות שונות פיתוח אפליקציות דורש בנוסף גם אינטראקציות עם יישומים רבים הקיימים על המכשירים הניידים כמו GPS, מצלמות ופרוטוקולי רשת מרובים; מכשירים ומערכות הפעלה שונות, סוגיות אבטחה ועוד. 

תכני קורסים בפיתוח אפליקציות

בהתפתחות המהירה של האינטרנט כיום, אתרים רבים מוצאים עצמם מתמודדים עם בעיות חדשות, כמו ריבוי משתמשים ובקשות. הסקריפט הדינמי JavaScript הפך לפופולרי מאוד עבור הלקוח

והוא נמצא בשימוש נרחב בפיתוח אתרים וכמובן נמצא מבין המרכיבים העיקריים הכלולים בתוכנם של קורסים בפיתוח אפליקציות.

Node.js מייצג את הטכנולוגיה החדשה והוא מהווה את הפלטפורמה עליה בנויה הרצת JavaScript באופן מהיר וקל. Node.js משתמש במודל I/O שהופך אותו לקל משקל, יעיל, ומושלם עבור יישומים המיועדים לזמן אמת והינם עתירי נתונים הפועלים במכשירים מבוזרים. כאשר בוצעו סקרי פופולריות ל- Node.js, התגלה  שהתאגידים מבינים את חשיבותו במהירות. 

חשיבות פיתוח אפליקציות לתעשייה

מספר עבודות אקדמיות עסקו בניסיון התלמידים בתעשיה במהלך לימודיהם בקורס פיתוח אפליקציות. באחד מהמחקרים הללו נעשה ניסיון לשלב את הסטודנטים באוניברסיטה, כאשר את ניהול הפרויקט הם ביצעו בצוותים משותפים. המטרה של הפרויקט הייתה לעצב ולפתח אפליקציות למכשירים מבוססי אנדרואיד. גישת ההוראה שאומצה התבססה על למידה מבוססת פרויקטים, שיתוף פעולה לצד תחרות בין הצוותים. האפליקציות שפותחו השתתפו בתחרות פומבית סופית שזכתה בפרס על ידי מנהלי ה- IT של חברות תוכנה לאומיות ובינלאומיות. תוצאת הניסוי הייתה שמנהלי ה- IT הביעו חוות דעת חיובית הן על התחרות בין התלמידים והן על האפליקציות שפיתחו. כמו כן, התלמידים סיפקו משוב טוב על גישת ההוראה המעניינת והתורמת. 

בעקבות ניסוי זה ונוספים הדומים לו, מפתח אפליקציות חייב להיות מודע וערוך גם לדרישות התעשייה המשתנות, ולצורך להתאים את האפליקציה הנדרשת לכך. קורס בפיתוח אפליקציות אשר יתרום באופן הרחב והטוב ביותר לסטודנט, יהיה זה אשר ישלב את התיאוריה הנלמדת עם הפרקטיקה הנדרשת בשוק. בחברתנו SEA DATA אנו מתמחים בעיקר בנושאים אלה ויכולים לספק לכם את מירב הפתרונות אשר יענו במדויק על צרכיכם.